galaxie

Asociatia React dezvolta o cultura  organizationala bazata pe implicare si pe profesionalism, menite sa asigure cresterea  organizatiei si dezvoltarea ei durabila. Avem ca obiectiv dezvoltarea unei culturi a sustenabilitatii, de aceea, la React, utilizam resursele naturale, materiale si umane in mod eficient in vederea implementarii cu succes a proiectelor noastre. Asa am crescut sustenabil, abordand de la un an la altul domenii noi de activitate. Am creat si implementat proiecte care au atins sute de mii de oameni, am dezvoltat 5 centre regionale si am castigat 18 premii de excelenta la nivel national si international.

Misiunea noastra este sa gasim resursele si sa aplicam solutiile inovatoare, prin care comunitatea sa fie mobilizata, sa adopte un comportament responsabil si solidar.

Valorile
React ne ghideaza intr-o lume in continua schimbare si ne sprijina in munca noastra:

• Suntem proactivi si deschisi la nevoile comunitatilor in care suntem prezenti
  • Implicam membrii comunitatii in crearea viitorului lor
  • Credem in sustenabilitate si dezvoltare durabila
  • Raspundem cu profesionalism fiecarei provocari
  • Suntem solidari cu beneficiarii

Viziunea
noastra este aceea a unor comunitati responsabile, care genereaza schimbari pozitive si durabile pentru societate.